SİGORTA DOLANDIRICILIĞI ARAŞTIRMASI

SİGORTA DOLANDIRICILIĞI ARAŞTIRMASI

Sigorta kelimesi İtalyan kökenli bir kelimeden türeyerek dilimize geçmiştir. Sigortanın anlamı insanların değerli mallarının herhangi bir kaza, hırsızlık, yangın, sel, doğal afet ve benzeri olaylarla zarara uğraması veya yok olması halinde malını sigorta ettiren kişiye sigorta şirketi tarafından zararının karşılanması sistemidir. Malını anlaştığı herhangi bir sigorta şirketine sigorta ettiren kişiler prim adı altında sigorta şirketine belirli miktarda ödeme yaparlar. İnsanlar mal ve kıymetli eşyalarının yanı sıra kendi ve aile bireylerinin hayatlarını da sigorta ettirme imkânına sahiptirler. Dünya sigorta sektöründe çok fazla sigorta yöntemiyle insanların değerleri maddi olarak koruma altına alınmaktadır.

Ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde kesilen sigorta poliçelerinin bazıları yıllık hayat sigorta poliçesi, ferdi kaza sigorta poliçesi, sağlık sigorta poliçesi, seyahat sigorta poliçesi kasko sigorta poliçesi, konut sigorta poliçesi, zorunlu trafik sigorta poliçesi, zorunlu deprem (DASK) sigorta poliçesi ve benzerleri şeklinde düzenlenmektedir.

Ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde gerek kısa yoldan para kazanmak gerekse sigortadan para alma şartları tam olarak oluşmadan sigorta şirketlerinden haksız ödeme talep eden kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Sigorta şirketleri rizikolu bir durum yani poliçe sahibinin hasar beyan etmesi durumunda beyan edilen hasarın doğruluğunu ve hasardan kaynaklanan miktarın belirlenmesi için devlet denetimi altında özel olarak hizmet veren sigorta eksperlerini görevlendirir. Sigorta eksperi poliçe kapsamında olan zarar görmüş veya ortadan kaybolmuş ürün, araç, gereç veya bir poliçe kapsamında olan bir malın öncelikle zarara uğrama ve ortadan kaybolma hallerini inceler. Herhangi bir şüpheli durumla karşı kalınmaz ise söz konusu materyalin zararı konusunda bir tespit yaparak zarar bedelinin poliçe sahibine ödenmesini rapor eder.

Sigorta şirketleri son yıllarda çok fazla şüpheli poliçe ile karşılaştıkları için karşılaşılan şüpheli poliçelerdeki şüphenin araştırılması için kendi bünyelerinde araştırma ve soruşturma birimleri kurdular. Ancak bazen dosya fazlalığı, iş yükünün artması ve kendi bünyelerinde görev yapan araştırma personelinin bazı dosyalarda yetersiz kaldığı durumlarda özel sektörde araştırma hizmeti veren firmalardan hizmet satın almaktadırlar. Firmamız Class Dedektiflik yaklaşık 10 yıllık tecrübesi ile kurulduğu ilk yıllardan günümüze birçok yerli ve yabancı sigorta şirketine şüpheli dosyaların araştırılması konularında başarılı hizmetler vermiştir.

Sizler şirketinizin bünyesinde kesilen sigorta poliçesinin hasarla sonuçlanması durumunda oluşan hasarın oluşma şeklinden şüphelendiğiniz durumlarda profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat +90 542 484 25 26 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP