KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI

KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI

Günümüzde iletişim ve ulaşım imkânlarının çoğalması ile birlikte bölgesel mesafeler oldukça zaman bakımından kısaldı. İnsanlar arasındaki eskiden yaşanan ulaşım sorunları ortadan bir nebze de olsa kalkarak insanların bir yerden bir yere seyahat etmeleri oldukça kolaylaştı. Ancak 18 yaşını doldurmamış reşit olmayan çocuklar ile yine 18 yaşı altı veya üstü çocuk, genç, yaşlı, akli dengesi yerinde olmayan insanlarımızın hastalıklarından kaynaklanan kendi sağlıksız iradeleri, kandırılmak sureti veya zorla yaşam alanlarını terk ederek kaybolmaktadır. Böyle bir durumlarda canımızdan çok sevip değer verdiğimiz bu insanların hayatlarından endişe ederek bir an önce kendilerini bulma gayreti içerisine gireriz. Sizlerde çok sevdiğiniz yakınlarınız ile ilgili bir kayıp yaşadığınızda öncelikle konuyu ivedilikle yaşamış olduğunuz bölge sınırları içerisinde size en yakın bölgenize yetki alanları içerisinde bölgenize bakmakla yükümlü Adli kolluk birimine (polis karakolu, jandarma karakolu) müracaat edilmelidir. Gerekli müracaatta konu ile ilgili detaylı bilgi verip konu hakkında gerekli araştırma ve tahkikatların yapılması için ihbarda bulunmanız gerekmektedir. Bu ihbarı yaşamış olduğunuz bölgenin adliyesine giderek Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben yazılı şikâyet dilekçeniz ile de Müracaat Savcılığına ihbarda bulunabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz ihbarın takipçisi olarak kolluktaki yetkili amirlerden sık sık bilgi almak kendi imkânınız ile elde ettiğiniz olay ile ilgili bilgileri yetkili amirlerle paylaşmanız halinde yakınınızın bulunması konusunda yapılan çalışmalara son derece yarar sağlayacaktır.

Günümüzde yaygınlaşan ve etkin olarak görev yapan kayıp şahısların araştırılması ve kayıp şahısların yakınları ile ilgilenerek kendilerini konu ile ilgili bilgilendiren kurulmuş olan çeşitli dernek yetkilileriyle de iletişime geçerek kayıp şahsın bulunması ile ilgili çaba gösterebilirsiniz. Ancak kayıp şahsın geç bulunmasında şahsın aleyhine işleyen sağlık sorunu, kendini koruma kabiliyetinden yoksun olması gibi durumlarda şahsın bir an önce bulunması ile ilgili profesyonel yardım alabilirsiniz. Firmamız Class Dedektiflik yaklaşık 10 yıllık tecrübesi ile kayıp şahısların bulunması ile ilgili yüzlerce başarılı hizmet vermiştir.

Sizlerde kayıp şahıs araştırma hizmetile ilgili profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat  +90 542 484 25 26 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

NOT: Sayın misafirlerimiz 18 yaşını doldurmuş, herhangi bir sağlık sorunu, akıl hastalığı bulunmayan reşit insanların kendi istekleri ile yaşamış oldukları evden özel eşyalarını alarak veya almayarak ayrılan şahıslar evli olmasalar bile evden ayrılabilirler. Evden ayrılan bu şahısların hayatlarının tehlikede olduğu can havli gibi ayrıca cebir şiddet kullanmak suretiyle zorla kaçırılmalarının dışında gelişen olaylar adli vakıa değildir. Bu konu ile ilgili Adli kolluk birimine (polis karakolu, jandarma karakolu) Cumhuriyet Başsavcılığı makamlarına müracaat ederek ihbarda bulunulması halinde şahıslar kollukça bulunarak ifadeleri alındığında şahsın ifadesinde evden özgür hür iradesiyle, kendi isteği ile ayrıldığını beyan etmesi halinde kişi kolluk kuvvetlerince derhal serbest bırakılır. Kendisinin adresi hakkında da kendisi hakkında şikâyette bulunan yakınlarına bildirilmez. Firmamız yukarıda izah edildiği gibi kendi isteği ile evden ayrılan şahısların araştırılması, adreslerinin tespit edilmesi ve araştırılması gibi hizmetler vermemektedir. Bu konu ile ilgili firmamızdan talep edilen hizmetler değerlendirilmeyecektir.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP