FİRMA İÇ GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI

FİRMA İÇ GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI

Dünya’nın gelişmiş ülkelerinde kurulan köklü ve tanınmış firmalar, firmalarının iç güvenliğin sıkı bir şekilde sağlamaktadır. Firmaların iç güvenliğinin en başında gelen unsurların başında firma çalışanlarının güvenliği gelmektedir. Bu nedenle, firmaların yönetmekle görevlendirilmiş kişiler firmanın yönetim kurulu başkanından başlayarak en alt kadrolarda görev yapan personelinin özlük dosyalarını ayrı ayrı oluşturarak bu dosyalarda firma sahiplerinin, CEO’ların, genel müdürlerinin, müdürlerinin ve tüm çalışan personelin kimlik, adres, aile, özel yaşam, zaafları ve benzeri bilgilerin toparlanarak saklanması gerekmektedir.

Ayrıca firmanın mali verilerinin tutulduğu muhasebe departmanında ki bilgiler ile firma müşterilerine ait olan her türlü kayıtlı bilginin güvenliği sağlanmaktadır. Son yıllarda bazı firmalar kendilerine ve müşterilerine ait bilgilerin güvenliğini sağlamadıkları için bu bilgiler bazı art niyetli kişilerin eline geçerek internet ortamında kullanılmıştır. Bu durum dünya genelinde birçok firmayı maddi ve manevi büyük kayıplara neden olmuştur. Bazı firmalar kendi bünyelerinde ki çok özel bilgilerin ve müşterilerine ait bilgilerin başkalarının eline geçmesi ve bu bilgilerin kullanılmasından dolayı batarak iflas etmiştir.

Dünya’da ve ülke genelinde tanınmış büyük firmaların, holdinglerin yönetim kurulu başkanları, üyeleri ve firma yöneticileri gerek silahlı saldırı sonucu gerekse bıçak, zehirlenme ve benzeri yollarla saldırıya uğrayarak öldürülmüş, yaralanmış veya sakat kalmışlardır. Dünya’nın gelişmiş ülkelerinde faaliyet gösteren birçok firma bu konu ile ilgili profesyonel iç güvenlik danışmanlık hizmeti veren firmalardan hizmet satın almaktadırlar.

Yine dünya çapında faaliyet gösteren firmaların tanınmış markaları marka terör saldırısına maruz kalarak milyonlar hatta milyarlarca dolar zarara uğrayarak batmanın eşiğine gelmişler veya batarak iflas etmişlerdir. Marka terör saldırısı değimi firmamızın yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü Sayın Bilal Kartal tarafından dünya da ilk olarak telaffuz edilmiştir. Tanınmış firmaların markalarına yapılan marka terör saldırısı firmanın markasının piyasada itibarını kaybetmesi ve her geçen gün değer kaybederek markanın tanınabilirliğini yitirmesine neden olmaktadır. Marka terörünün açıklamasını genel müdürümüz Bilal Kartal şu şekilde yapmaktadır:” Dünya piyasalarında tanınmış olan bir markanın tanınabilirliğini yitirmek suretiyle itibar kaybetmesini sağlayarak markanın yok olmasını hedef alan markanın kendisinin ve marka sahibi firmanın kötülenmesi yönünde art arda gelen kötüleme ve karalama kampanyalarının yapılması suretiyle gerçekleşmektedir.” Bir markanın tanınmışlığının yitirilmesini ve piyasa da var olan itibarının kaybedilmesini öncelikle marka ile aynı sektörde boy gösteren bir diğer markanın sahipleri tarafından ortak pazarda var olan pastadan daha büyük dilim alma yarışından kaynaklanan ticari hırs güden kişi ve kişiler tarafından istenmektedir.

Sizlerde firmanız için iç güvenlik danışmanlık hizmeti hakkından profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat +90 542 484 25 26 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP