ÇALINTI OTOMOBİL ARAŞTIRILMASI

ÇALINTI OTOMOBİL ARAŞTIRILMASI

Dünya da ve ülkemizde insanlar kendi ulaşımlarını ve ihtiyaç duydukları her türlü taşınabilir gıda maddesi, ticari faaliyetlerin tamamında kullanılan araç gereç ve ticarete konu olan malların bir yerden başka bir yere transfer edilmesini yaygın olarak kullanılan motorlu taşıtlarla gerçekleştirmektedir. Bazı art niyetli kişiler kısa yoldan para kazanmak için dünya genelinde çok farklı ürün, cihaz, makine, alet, edevat ve motorlu taşıtların hırsızlığını yapmaktadırlar. İnsanlar motorlu taşıtları (otomobil, motosiklet, kamyon, otobüs, minibüs, midibüs, tır çekicisi) gibi kara yolları motorlu vasıta araçlarını öncelikle çaldıktan sonra maddi çıkar elde etmek için bütün olarak veya parçalara ayırmak sureti ile satmak için çalarlar. Ayrıca oto hırsızlığı yapan kişiler çaldıkları araçları halk dilinde ikiz plaka şeklinde tabir edilen aynı model marka başka bir aracın plakalarını takmak sureti ile kullanmak için, araç kullanma nefsini tatmin etmek amacı ile macera, kendini önemli hissetme, kendinden söz ettirme veya iştirak edeceği bir suçta kullanmak maksadı ile motorlu nakil vasıtalarını çalarlar. Ayrıca bazı insanlar hırsızlık hastalığı olan kleptomani hastalığına yakalandıkları için devamlı hırsızlık yapma ihtiyacı hissettiklerinden bu hislerine motorlu taşıt kullanma zevki de eklendiğinde tehlikeli birer oto hırsızı olabilmektedir.

Firmamız Class Dedektiflik yaklaşık 10 yıllık tecrübesi ile almış olduğu çalıntı oto araştırma hizmetlerini başarı ile vererek çalınan binlerce aracın bulunmasına vesile olmuştur. Sizler de aracınız çalındığında öncelikle derhal aracın çalındığı bölgeye en yakın kolluk birimine (Jandarma, Polis karakolu) veya o bölgenin yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunarak şikâyetçi olmanız gerekmektedir. Yetkililer tarafından gerekli araştırma, soruşturma ve tahkikatlar yapılacaktır.

Sizler kolluk görevlilerince yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde aracınızın bulunması ile ilgili herhangi bir netice elde edilemediği takdirde çalınan aracınızın bulunması ile ilgili profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat +90 542 484 25 26 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Aracınızın çalınmaması ile ilgili önlemler:

Günümüzde herhangi bir nedene dayalı birçok motorlu taşıt çalınmaktadır. Sizler aracınızın çalınmasını önlemek için bazı önlemler alabilirsiniz. Bu önlemlerin başında aracınızın direksiyonuna baston kilit takmanız, aracınıza yok ise alarm güvenlik sistemi taktırmanız aracınızın çalınmasını önleyecektir. Ayrıca aracınıza uydu üzerinden yerini devamlı görebileceğiniz GPRS veya GPS sistemi taktırmanız aracınızın çalınması halinde aracınızın yerini internet üzerinden veya cep telefonunuza gelen mesaj ile anında tespit ederek çalınan aracınızın yerini bulabilirsiniz. Ayrıca aracınızı kullanmadığınız dönemlerde devamlı kapalı otoparklara park etmeniz gerekir. Aracınızı açık otoparka park edeceğiniz zamanlarda park edilen otoparkın güvenlik kamera sistemi ile denetlenip denetlenmediğini kontrol etmelisiniz. Kamera sistemi olmayan otoparklara aracınızı bırakmaktan kaçınmalısınız. Aracınızı geceleri açık otoparka veya sokağa park edeceğiniz zaman öncelikle park edeceğiniz bölgenin sokak lambaları ile aydınlatılmış olan bir yere park etmeniz, aracınızı park ettiğiniz yerin eviniz veya konakladığınız yerin penceresinden görülmesine özen göstermeniz aracınızın çalınmasını veya aracınıza zarar verilmesini engelleyecektir. Ayrıca aracınızı ev veya işyerinizin otoparkına bırakarak seyahate çıkacağınız zamanlarda aracınızın anahtarını ve evde bulunan yedek anahtarını yanınızda götürmeniz varsa çelik kasada kilitli tutmanız veya bulunmayacak bir yere saklamanız oldukça önemlidir. Yine aracınızın yedek anahtarını evinizin veya işyerinizin çekmecelerinde, anahtarlıkta masanızda bırakmamanız son derece önemli bir önlem olacaktır. Aracınız ile seyir halinde iken her hangi bir ihtiyaçtan dolayı herhangi bir benzin istasyonunda akaryakıt alımı, tuvalet ihtiyacı karşılanması kara yolunda ekmek, su, sigara veya herhangi bir gıda maddesi ile işinizi halletmek için durarak aracınızdan ayrıldığınızda kesinlikle aracınızı çalışır vaziyette bırakmamanız aracınızın anahtarını üzerinde bırakmamanız aracınızdan ayrılırken tüm camları kapatmanız aracınızın kapılarını kesinlikle kilitlemek aracınızın çalınmasını önleyecektir. Unutmayın ki aracınızın anahtarı üzerinde unutulduğu takdirde çalınması halinde sigorta şirketleri hiçbir şekilde zararınızı karşılamayacaktır. Sizler herhangi bir davete icap ettiğinizde veya yemek yeme ve benzeri ihtiyaçların karşılanması ile ilgili gidilen restoran ve benzeri mekânların otoparklarında anahtarınızı mümkün olduğunca valeye teslim etmemeniz, valeye aracınızı ve anahtarını teslim etmeniz durumunda aracınızı teslim ettiğiniz kişiden aracınızı teslim ettiğinize dair herhangi bir belge, numara veya kart şeklinde bir teslim belgesi almanız son derece önemlidir.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP